Свет

(Видео) Снимки од несреќата во Солун каде загина Македонка: МНР проверува каква е состојбата на другите повредени

Македонското Минситерство за надворешни работи проверува каква е состојбата на повредените македонски државјани во Грција, кои имаа сообраќајка близу Солун. Во исто време, контактира со грчкото МНР за проверка на идентитетот на загинатата македонска државјанка. За тоа време, во јавноста се појавија и првите снимки, кои сведочат за страшната несреќа.

Од нив се гледа смачканиот автомобил. Настраданите се вадени од автомобилите со помош на пожарна, бидејќи вратите биле заглавени. Задниот дел на еден од автомобилите е целосно смачкан. На другиот автомобил, му го нема речиси цел преден дел од возилото.

Како што објавуваат грчките медиуми, 30 годишна жена починала, а нејзини две сопатнички на возраст од 27 и 25 години биле пренесени во болница..

На почеток