Свет

Почина татко на пет деца во сообраќајна несреќа во Хрватска, полицијата со детали за несреќата

Триесет и тригодишен Потњанец загина во тешка сообраќајна несреќа што се случила вчера околу 11 часот недалеку од Ѓаково. Како што соопштија од Полициската управа Осиек, возачот на приватен автомобил излетал од патот на патот меѓу Сатница Ѓаковачка – Потњан и починал на лице место.

Од очевидци било утврдено дека до сообраќајната несреќа дошло поради несоодветна брзина. Имено, возачот излетал од патот и возилото повеќепати се превртело, а потоа застанало на ораното поле. Возачот, кој не носел појас, починал на местото на настанот. Телото на возачот по наредба на заменик општинскиот државен правобранител во Осиек е пренесено на обдукција во Клиничката болница во Осиек.

Инаку, порталот ,,24сата” објави дека се работи за маж кој претходната вечер имал свадбена веселба која траела до доцна во ноќта. Како што дознале, тој со години живее со сопругата со која има пет мали деца. Неговата сопруга е бремена и наскоро ќе роди уште едно дете.

На почеток