Свет

Камион згмечен по страшен судар со воз кај Шабац: Првата слика од местото на несреќата

Почина бремена жена во Србија, семејство слета во кањон длабок 100 метри

Судирот меѓу воз и камион се случил денеска во селото Дубље кај Шабац. Како што потврдија за Телеграф, машиновозачот е повреден.

Судирот бил пријавен во 12 часот и 15 минути.

Страшна е сцената од местото на несреќата, бидејќи камионот бил целосно смачкан.

На почеток