Свет

Хорор во Црна Гора: Една година сексуално злоставувaно малолетно дете

В.С.(45) од Украина е уапсен во Црна Гора под сомнение дека малтретирал дете.

Според полицијата, се сомничи дека В.С., кој живее во Подгорица, од август 2023 година до 25 јуни 2024 година, односно моментот на пријавувањето, сексуално вознемирувал 13-годишен малолетник.

„За настанот е известен обвинителот при Вишото државно обвинителство во Подгорица, по чија наредба е лишен од слобода В.С.“, се додава во соопштението.

На почеток