Свет

Драма среде ноќ: Пожар избувна на сплав, пожарникарите веднаш реагирале

Вечерва околу еден часот по полноќ дошло до пожар во кракот на реката кај Ада Циганлија каде изгоре приватен сплав.

Според неофицијални информации, пожарот бил пријавен околу 01:25 часот, а на местото на настанот пристигнале неколку противпожарни возила.

Пожарот бил локализиран околу 01 часот и 45 минути, по што се настојувало да се изгасне и на крајот целосно бил изгаснат.

Според првичните информации, во пожарот нема повредени, пишува Телеграф.

На почеток