Македонија

Прегазена 75-годишна жена од Штип, возачот избегал од местото на несреќата

Прегазен пешак во Штип

На 01.07.2024 во 09.50 часот во СВР Штип било пријавено дека на ул.

„Кеј Димитар Влахов“ во Штип, патничко возило удрило во Р.А.(75) од Штип, по што возачот со возилото го напуштил местото на несреќата. Притоа, Р.А. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.

На почеток