Свет

Земјотрес утрово во Грција

Почувствуван земјотрес во Тетово и вo Гостивар, епицентарот во Албанија

Земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Грција, јавува ЕМСЦ.

Земјотресот е регистриран на Крит, на 63 километри од Ираклион, на длабочина од 14 километри.

Засега нема информации за повредени или материјална штета.

На почеток