Скопје

Малолетници, а веќе разбојници: во Градски парк пробале да изнудат пари и да украдат паричник

СВР Скопје поднесе кривична пријава против пет малолетници од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво во обид“.

На 28.02.2024 во Градскиот парк во Скопје, пријавените му побарале пари на Ф.П.А. и се обиделе насилно да му го одземат паричникот.

На почеток