Скопје

Апсење во Градски парк среде ноќ

Денеска (06.07.2024) во 01.55 часот во Градскиот парк во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Б.Д.(24) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

На почеток