Скопје

Додека охридскиот суд го барал со потерница, битолчанец се обиде да лета преку скопскиот аеродром

На 05.07.2024 во 08.06 часот на Граничниот премин Меѓународен аеродром Скопје, полициски службеници го лишиле од слобода С.Р.(56) од Битола.

При извршена пасошка контрола и проверки во оперативната евиденција било констатирано дека за него е издадена мерка „апси“, по барање од СВР Охрид, врз основа на од Основен суд Охрид.

Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка.

На почеток