Скопје

Несреќа на Партизанска, скопјанец во болница

ФОТО Илустрација

На 05.07.2024 во 17.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул. „Партизански одреди“ во Скопје, С.А.(49) во Скопје, управувајќи мопед „веспа спринт“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

На почеток