Свет

Силен земјотрес во Тихиот океан

Земјотрес со јачина од 6,7 степени според Рихтер е регистриран во Тихиот океан, на оддалеченост од 282 километри северозападн од Курилските острови.

Засега нема информации за настрадани или штети, ниту пак е издаден предупредување за цунами.

Епицентарот на земјотрест бил на длабочина од 470 километри.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток