Македонија

Собранието донесе одлука да се пристапи кон уставни измени

Со 80 гласа ЗА Собранието вечерва донесе одлука да се пристапи кон уставни измени.

Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ побара пратениците да се изјаснат и поединечно. 39 пратеници гласаа против.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток