Свет

Рамуш Харадинај преку Твитер тврди дека акцијата во Кососво е поради организиран криминал

Косовскиот премиер по повод акцијата на специјалните сили на косовската полиција РОСУ се огласи преку Твитер.

„Организираниот криминал и криумчарењето претставуваат директна закана за нашиот заеднички напредок, и не треба да бидат поддржани на етничка или било која друга основа. Владата на Србија не би требало тоа да го расипува“, напиша Харадинај.

 

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток