Свет

(ВИДЕО) Претседателот на Србија се обраќа на јавноста

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ  во моемнтов се обраќа на јавноста.

Вучиќ утринава покренал интензивни дипломатски активности после упадот на специјалните единици РОСА на северот на Косово, речено е во неговиот кабинет.

Претседателот на Србија побарал од западните политички центри да ја зауздаат Приштина и ставил до знаење дека Србија нема да дозволи етничко чистење на Косово.

 

KAKO ĆE SRBIJA REAGOVATI NA DEŠAVANJA NA SEVERU KOSOVA I METOHIJE? Predsednik Vučić se obraća narodu i poslanicima (KURIR TV UŽIVO)

Posted by Kurir on Tuesday, May 28, 2019

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток