пон. Окт 14th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Тевдовски: Со крената глава се враќам на Економскиот факултет

Разрешениот министер за финансии, Драган Тевдовски им се заблагодари на вработените во Министерството и порача дека најголема награда му е поддршката од граѓаните.

-Чест ми е што ја водев најдобрата институција во земјава. Се гордеам што имав одличен тим со кој не се плашев да влезам во ниту една битка. Благодарност до вработените во Министерството за финансии што беспоштедно работеа да ги спроведеме реформите.
Најголемата награда за мене за овие две години, доаѓа деновиве кога насекаде граѓани ме застануваат и ми велат: „браво и главата горе”. Тоа е за мене најдобриот начин да се излезе од едно министерство. И затоа со главата горе и целосно посветен се враќам на Економскиот факултет, напиша Тевдовски на Фејсбук.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close