саб. Окт 19th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Фокус: Куќен притвор за Јасна Мандиќ

За потпретседателката на невладината „Меѓународен сојуз“, Јасна Мандиќ вечерва е одреден куќен притвор.

-Притворот се бараше по сите три основи. Судот објективно заклучи дека се исполнети условите за ефективен притвор и предложи куќен притвор. Ние нема да се жалиме на оваа одлука. Таа се сомничи за измама и перење пари, главно за помагање, изјави нејзиниот адвокат, објави Фокус.мк

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close