fbpx
нед. Мај 24th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Работник пренесен во болница – се повредил додека работел со рачен вилушкар

На 17.10.2019 околу 15.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски’’ со тешки телесни повреди бил донесен А.Т.(45) од Скопје. Според пријавеното, тој се повредил додека работел со рачен вилушкар во фабрика каде бил вработен. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.