fbpx
пон. Авг 10th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Се обидел да ја силува сопругот на сестра и

Утринава скопјанка пријавила дека додека нејзината сестра била отсутна, зетот се обидел да ја силува.

Според пријавеното рано утринава во 04 часот и 26 минути во СВР Скопје, 28-годишна жена од Скопје пријавила дека во станот каде што живеат нејзината сестра и зет, додека нејзината сестра била отсутна, нејзиниот зет се обидел да изврши обљуба врз неа.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

фото: Архива