чет. Јан 16th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

ВИДЕО: Крвава вечер во скопски Бутел, млади лица со возило пробија низ ограда и заврија на кров

Страотна сообраќајка се случи вечерва во скопската населба Бутел. Момче и девојка кои се наоѓале во возило со тетовски регистарски таблички, излетале од улицата по која се движеле, ја пробиле заштитната ограда и се превртеле на новиот дел од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во Бутел, објави „Макфакс“.

Надлежните се обидуваат да го исправат превртеното возило кое што го блокира сообраќајот на булеварот.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com