fbpx
чет. Јул 30th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ФОТО) Исчистено и обележано капалиштето кај градското пристаниште

Нуркачите од нуркачкиот центар „Амфора“ и клубот за подводни дејности „Охрид“ денес извршија чистење на Охридското Езеро во потегот кај градското пристаниште по повод големиот христијански празник Богојавление-Водици.

Оваа акција има за цел да ја подобри безбедноста на локацијата со отстранување на отпадoците и предметите што се потенцијална опасност за капачите кои ќе го бараат чесниот крст во езерските води.

Покрај отстранувањето на отпадот од дното на езерото, во делот од градското пристаниште беше извршено и соодветно обележување на капалиштето.

Geplaatst door Diving Center Amfora op Donderdag 16 januari 2020

фото: Општина Охрид