fbpx
пет. Јул 31st, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Сама дома, во скопско село, родила мртво бебе

Жена од селото Драчевица, Скопско, која била бремена во шестиот месец, вчера пријавила дека додека била сама дома, родила мртво бебе.

Од лекар од итната медицинска помош кај новороденчето била констатирана смрт, без траги на насилство, информираат од полицијата.

По наредба на јавен обвинител, телото е дадено на обдукција.