fbpx
сре. Мар 3rd, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ФОТО) Мицкоски: Борбата на илинденците е нашата кауза

ФБ статус на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски:

„Традицијата е нашето дефинирање. Во чест на светлиот Илинден поддршка за илинденската коњаница. Борбата на илинденците е нашата кауза. Слобода, независност, ВМРО, Македонија“, напиша Мицкоски на ФБ.

Традицијата е нашето дефинирање. Во чест на светлиот Илинден поддршка за илинденската коњаница. Борбата на илинденците е нашата кауза. Слобода, независност, ВМРО, Македонија!

Geplaatst door Hristijan Mickoski op Maandag 27 juli 2020