Актуелно

Апасиев: Пред да гласате нека ви текне дека по изборите ќе поскапе струјата

Лидерот на Левица и пратеник во Собранието, Димитар Апасиев ги посети граѓаните дека струјата треба да поскапе веднаш по изборите. Тој упати апел, да им текне на овој факт, пред да гласаат на локалните избори закажани за октомври.

-Сѐ што ве интересира добивате со еден клик -

„Пред да гласате на Локалниве, само нека ви текне дека одма после изборите струјата ќе поскапе за 25% (за граѓаните) и за 100% (за фирмите)“, посочи Апасиев.

To Top