Актуелно

(ВИДЕО) Ајкула снимена на плажа во Грција

На Фејсбук групата ГрчкаИнфо, каде многу туристи од регионот разменуваат искуства и совети кога се во прашање летните одмори во Грција, објавено е видео од ајкула како плива во близина на островот Паксос.

Имено, станува збор за плажата Еримитос, која на многумина им е омилена дестинација, а како што тврдат во оваа група се работи за сина ајкула.

Како што и самите напишаа, таа живее на отворено море, но плива и до брегот.

На почеток