Актуелно

(ВИДЕО) Скопјанка и охриѓанец го освојуваат шоуто „Sвездите на Гранд“, се пласираа и во финалето

Вчеравечер се одржа полуфиналето на “Ѕвездите на Гранд”, каде настапија двајца македонски кандидати.

Андријана Петрушовска од Скопје и Александар Јосифовски од Охрид успеаа да обезбедат место во финалето на натпреварот. Јосифовски пееше песна од Аки, која сите ги разнежни

Петрушовска ги изведе песните “Мелек” од Едита и “Црно и бело” од Калиопи. Таа доби 7 гласа од жирито. По настапот менторот Џорџе Давид изјави дека е презадоволен и дека ова е најдобриот нејзин настап.

На почеток