Македонија

ЈАНЧЕВ : Не очекувам да ме разрешат бидејќи во ВМРО ДПМНЕ сум како дома !

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ и Градоначалник на Кавадарци Митко Јанчев во изјава за „Скопје 1“ вели дека не очекува да го разрешат од партиските функции бидејќи во партијата се чувствувал како дома.

„ Јас лично не очекувам да бидам разрешен ! Како да ви кажам се чувствувам како дома “ – изјави Јанчев за „Скопје 1“.

Вчеравечер ВМРО ДПМНЕ го разреши заменик генералниот секретар на партијата и реформатор, Петар Богојески кој исто како и Јанчев гласа на референдумот и водеше кампања против бојкотот.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток