Актуелно

Почина актерот кој го играше Хагрид во филмовите за Хари Потер

Почина актерот Роби Колтрејн, кој го играше Хагрид во филмовите за Хари Потер.

Познатиот актер, кој го одбележа детството на многу генерации, не напушти на 72 години.

Актерот неодамна бил тешко болен, како што пренесуваат странските медиуми.

„Роби веројатно ќе биде најдобро запаметен во следните децении како Хагрид… улога што им донесе радост на децата и на возрасните, а за Хагрид тој добиваше куп пораки од обожавателите секоја недела повеќе од 20 години“, рече неговиот агент.

Foto: Profimedia

На почеток