Македонија

Се тресе Македонија, регистриран земјотрес

Земјотрес со епицентар во Кичево вечерва регистрираат сеизмолошките станици.

Според првичните информации, потресот е со јачина од 2.8 степени според Рихтеровата скала.

Потресот се осетил во околината на Кичево, а не на длабочина од 2 километри.

На почеток