Актуелно

(ФОТО) Џафери се пожали оти не му бил тапациран столот

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, во прилог во вестите на Канал 5 се пожали дека канцеларискиот стол од неговиот кабинет е оштетен и дека треба да се тапацира.

– Треба ли да се тапацира?…Треба…, рече Џафери и рече дека таквите реквизити „треба да се вратат од каде што се должат“

Со тоа собранискиот спикер сакаше да покаже дека ги има истите проблеми со МАНУ, Врховниот суд, Македонски народен театар, бибилиотека Свети Климент Охридски и други институции чие одржување е запуштено.

На почеток