Некатегоризирани

(Видео) Џафери ќе ја оправда довербата на ДУИ и прифаќа да биде технички премиер

Собранискиот спикер Талат Џафери кој сега е на чекор да стане технички премиер во Владата, пред изборите, смета дека ќе ја оправда довербата.

„Мојата номинација за технички премиер претставува особена чест за доделената доверба од партиските органи и секако можам да кажам дека и оваа функција со должно почитување и одговорност ќе биде спроведена, како одговор на поддршката од партиските органи“, кажа Џафери.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Скопје1 / Skopje1 (@skopje1mk)

Министерот за надворешни работи и потпретседател на ДУИ, Бујар Османи на својот Фејсбук профил потврди дека актуелниот претседател на Собранието, Талат Џафери ќе биде првиот премиер Албанец.

Џафери ќе биде технички премиер – одлуката е конечна

На почеток