Македонија

(Галерија) Со факели му се даваше поддршка на Таравари во Гостивар, тој најави „промените почнаа“

Граѓани, сопартијци и гостиварци, вечерва се собраа за да му дадат поддршка на лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари.

„Промените почнаа” најави Таравари.

Граѓаните со факели му дадоа поддршка на Таравари по соопштувањето дека тој е за коалициски настап со албанската опозиција, внатрепартиската битка и откако тој доби закана со оставен куршум во дворот на неговиот дом.

Зијадин Села на прес-конференција најави дека партијата ќе оди сама на избори.

На почеток