Свет

Силен земјотрес ја погоди Романија

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Романија, јавува ЕМСЦ.

Земјотресот е регистриран во општина Нереж во областа Вранча на длабочина од 81 километар.

Засега нема информации за повредени или материјална штета, пренесува Телеграф.

На почеток