Македонија

Детали за сообраќајката на патот Штип-Кочани: Возилото прво удрило во работник кој ја косел тревата на патот

Нови детали за сообраќајката на патот Штип – Кочани.

Возилото изгубило контрола и удрило во четиресет и двегодишен работник од Штип кој ја косел тревата покрај коловозот, а потоа се превртело.

Лицето е тешко повредено.

Двете лица се пренесени во Клиничка болница-Штип.

На почеток