Скопје

Скопјанец пријавил дека го тепале сопругата и малолетната ќерка

На 28.05.2024 во 10.05 часот во СВР Скопје, 44-годишен маж од Скопје пријавил дека во семејниот дом на подрачјето на општина Аеродром, поради нарушени односи, бил физички нападнат од неговата сопруга Ј.Р.(49) од Скопје и од нивната малолетна ќерка, кои оштетиле и дел од покуќнината.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток