Скопје

ФОТО: Супа со црви и радиоактивни ракчиња се продаваат во маркетите

Скопјанка во кокошкина супа од компанијата “Подравка” пронашла црви, за кои вели дека ги забележала по подготовката на оброкот. Според неа, супата имала рок на траење до идната година.

Фотографиите кои таа ги објави, го потврдуваат нејзиното сведоштво “Супата од кокошка од сега со нов вкус на црви”, пишува таа на социјалните мрежи.

Инаку, тоа е една од најпродаваните супи во Македонија. На фотографиите реагираа и други корисници на социјалните мрежи.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток