саб. Окт 19th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Се апси татко му на Боки 13, тој е уште еден од осомничен во „Рекет“

Во моментов во тек е полициска акција по наредба на судот за обезбедување на Миле Јовановски, татко на Боки 13, осомничен во случајот Рекет за злоупотреби преку Меѓународниот сојуз.  Апсењето се одвива во Тафталиџе кај стара Змија, пренесува Вечер.

Во Кривичниот суд пред малку беше донесена и Јасна Мандиќ- заменик претседателот на Меѓународниот Сојуз, невладината организација на Боки 13.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close