fbpx
чет. Мај 21st, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Георгиески до припадниците на полициските сили: Покажавте и докажавте дека сте спремни да се жртвувате за јавното добро

Почитувани припадници на полициските сили,
Ви го честитам Денот на полицијата со желби за добро здравје и успешна работа. Уште еднаш и во овие тешки мигови за човештвото покажавте и докажавте дека сте спремни да го понесете бремето кое Ви се става на товар. Покажавте и докажавте дека сте спремни да се жртвувате за јавното добро, напиша на својот Фб профил градоначалникот на Охрид Константин Георгиески.
Затоа, дозволете во мое име и во името на охриѓани да Ви изразам едно големо благодарам за сите ваши напори и заслуги сега и во минатото.
Нека Ви биде честит Денот на полицијата !

Почитувани припадници на полициските сили,Ви го честитам Денот на полицијата со желби за добро здравје и успешна…

Geplaatst door Константин Георгиески – Градоначалник на Општина Охрид op Donderdag 7 mei 2020