Магазин

Колку пари дала Анастасија за роденденската забава

Младата музичка ѕвезда Анастасија Ражнатовиќ вечерва ќе го прослави својот 24-ти роденден во ресторан во главниот град, а на прославата ќе бидат нејзините колеги, семејството, пријателите, како и нејзиното момче Немања Гудељ, кој вчера се сретна со семејството на пејачката.

Ражнатовиќ неодамна почна да настапува, а бидејќи започнала сопствен бизнис и отворила салон за убавина, таа одлучила сама да ја финансира прославата за својот роденден. За гламурозната забава Анастасија дала голема сума на пари, околу десет илјади евра, пишува српски Курир.

Таа одлучила и сама да организира се, почнувајќи од декорацијата, до изборот на храна, пијалоци, торта и други детали.

На масата ќе има се, почнувајќи од разни видови месо, тестенини, салати, пити, како и слатка трпеза со колачи и освежителни десерти. Само за овој предмет дала околу две илјади евра.

Нешто повеќе, околу три илјади евра, ќе ја чини пијачка. Ќе се служат сокови, цедено овошје, разни алкохолни пијалоци, коктели, но и скапи вина и шампањи.

Тортата ќе биде на повеќе нивоа и чини приближно 300 евра, а има и музичари, односно бенд што ќе пее, за што платила приближно две илјади евра, изнајмување на локалот, украси, огномет, а секој од гостите ќе добие подарок.

На почеток