Свет

Земјотрес со јачина од 5,5 степени во Пакистан

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди провинцијата Белучистан во Пакистан, соопшти германскиот истражувачки центар за геонауки (ГФЗ).

ГФЗ додаде дека земјотресот бил на длабочина од 10 километри, пренесува Ројтерс.

Засега нема информации за жртви, а не се знае и колкава е штетата предизвикана од земјотресот.

На почеток