Свет

Рекордна заплена во Колумбија: Полицијата откри 3,3 тони кокаин

Претреси во Битола, пронајдена дрога, приведени две лица

Колумбиската армија заплени 3,3 тони кокаин, што е најголемата заплена на дрога во оваа земја оваа година, јавува Би-Би-Си.

Снимката од потерата во вторникот, објавена од војската, покажува воени бродови и авиони како бркаат брод натоварен со тони дрога во близина на брегот на островот Сан Андрес.

Пет лица се приведени како дел од оваа заплена на кокаин, јавува Би-Би-Си.

Според локалните власти, проценетата вредност на товарот е 113 милиони долари.

На почеток