Свет

Бомба експлодирала во возило на водителка од ТВ Пинк

Вчера попладен околу 13 и 30, во Белград, експлодирал ,,Голф“, управуван од таткото на познатат српска водителка Маријана Мичиќ, вработена во ТВ Пинк.

Ова е второ возила кренато во воздух за неполни два месеца, на водителка во оваа телевизија.

На први септември експлодираше џипот на Душица Јаковљевиќ, исто така водителка во ТВ Пинк.

Таткото на Мичиќ останал жив, а водителката одбила да коментира. Само изјавила дека голфот што го возел татко ѝ седум години не се води на нејзино име.

Во возилата на двете водителки биле поставени бомби.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток