Македонија

Почина еден од повредените во пукањето пред болницата во Тетово, сите осомничени на слобода

Почина еден од повредените во пукањто пред Клиничкиот центар во Тетово, јавува локалната телевизија „Коха“. Според медиумот станува збор за 41-годишен жител на тетовското село Гајре. Уште по пукањето, беше познато дека едно лице е во тешка состојба и дека се бори за живот.

Крвава пресметка и пукање во Тетово – две лица погодени од куршуми, едното во тешка состојба

Пукањето се случи пред девет дена. Две лица добија притвор, а по 48 часа, беа ослободени. Тетовците кои завршија зад решетки се само двајца од четворицата осомничени во случајот со пукањето. Засега државните органи соопштија дека причината се нерасчистени фамилијарни односи.

Браќата од Тетово осомничени за пукањето се пуштени од притвор за 48 часа

На почеток