саб. Дек 7th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Актуелно

Дозволете во мое лично име и во име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ, на граѓаните на Република Македонија да им го...

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски упати честитка до граѓаните по повод 23 Октомври - Денот на Mакедонската револуционерна борба....

Интегрална изјава на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по лидерската средба. Имавме плодна и квалитетна дебата во првиот дел...

Завршува арамилукот, срамот, неправдите и назадувањето донесено од Зоран Заев и оваа влада. Од 3-ти јануари техничка влада на 12-ти...

Боингот 787-9 Дримлајнер на  австралиската авиокомпанијата „Квантас“ го реализираше најдолгиот лет во историјата без прекин, цели 19 часа од Њујорк...

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com