чет. Дек 5th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Ивор Мицковски до Заев: Прљав ти е газот, аривидерчи премиере

Новинарот Ивор Мицковски, реагираше по изјавата на премиерот Зоран Заев кој рече „Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и да ми извини ЛГБТ заедницата, еден педер, да ја урне Влада“.

„Најголема лажна вест е дека ова е само навреда. Ова е многу повеќе, ова ја издава душевната состојба на некој што му е прљав газот. Ако до денес Заев го имаше изгубено меѓународниот кредибилитет, со една изјава го изгуби и домашниот. Вака не се однесува човек на власт кој нема мува на капата. Ариведерчи премиере, 13 е стварно баксузна бројка, не само за Италијаните, отсега и за нас“, напиша новинарот Ивор Мицковски.

Прочитај го и ова:

Заев: Нема да дозволам криминаци, суетен новинар и педер да ја урнат Владата

Уранија Пироска за Заев: Гнасно, толку од прифаќањето на различностите

Геровски: Дали Заев ми се заканува, веднаш да се извини за оваа срамна и безобразна изјава!

Јанески: Многу педерски премиере, ај сега зградата во боите на виножитото да ја обоите сосе извинување

Нора Шаќири го брани Заев: Намалете доживљај и не глумете увреџени, аман

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com