fbpx
саб. Ное 28th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Слајдер

Вечерва во Централниот дневник на телевизија Алфа свое гостување имаше Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. При своеото гостување...

По 9 септември 1944 година, Бугарија со 130 илјади војници се придружила кон антифашистичката коалиција и учествувала во антифашистичката борба...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска имаше он лајн состанок со претставници на Македонскиот полициски синдикат, предводени од претседателот...

Мој принципиелен став е дека ова е битка не само за македонската суштина, туку и за сржта на европските вредности,...