fbpx
сре. Јан 20th, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Слајдер

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, во денешното гостување во вестите на телевизија Канал 5 информираше дека по разговорот на...

Се јавувам за процедурално во однос на членот 95 каде што се утврдува мнозинството за носење одлуки и должен сум...

Заедно со потпретседателот Александар Николоски се наоѓаме во главниот град на Република Унгарија, Будимпешта. Утрото го започнавме со работен појадок...

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција во Владата информираше за Програмите кои што ќе ги реализира Министерството за...