fbpx
пет. Окт 30th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Слајдер

Пред да почнам со изјавата би сакала да ве известам дека поради огромните бројки на заболени од вирус, вечерва одлучивме...

Педесетгодишен прилепчанец три години ја малтретирал својата малолетна ќерка, упатувал навреди и во неколку наврати пред неа вршел полови дејствија....

Премиерот Заев одоговори на новинарски прашања после одржаната седница на Советот за безбедност од страна на претседателот Пендаровски. На прашањето...

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче по деветтата седница на Советот за безбедност за актуелната ситуација со пандемијата на...

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски денеска претстојуваше во официјална посета на Република Косово, каде оствaри работна средба со...